۴ نکته کلیدی در انتخاب cms

نوشته شده توسط / / پشتیبانی وب سایت, طراحی وب سایت, طراحی وتوسعه وب, کسب و کار اینترنتی
cms vs web programing

اینکه شما چه موقع از cms استفاده کنید و چه موقع از برنامه نویسی وب سایت بیشتر بستگی به شما و شرایط کسب و کار شما دارد ولی عواملی وجود دارد که در تصمیم گیری می تواند به شما کمک کند تا هم هزینه کمتری کرده باشید و هم به هدف خود یعنی کسب درآمد بیشتر با صرف هزینه کمتر برسید.
۱-مدت زمان راه اندازی کسب و کار اینترنتی
یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری ، مدت زمان راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما است . اگر مدت زمان زیادی است که کسب وکار خود را روی یک cms راه اندازی کرده اید و الان به این نتیجه رسیده اید که دیگر این cms جوابگوی نیازهای کسب و کار شما نیست بهتر است که خواسته های خود را درقالب برنامه تحت وب راه اندازی کنید .

چه بسا شرکت هایی بوده اند که از ابتدا با هزینه های زیادی اقدام به راه اندازی وب سایت خود از طریق برنامه نویسی وب سایت نموده اند و بعدا متوجه شده اند که با هزینه ای اندک هم می توانستند کسب و کار خود را در اینترنت معرفی و فروش خود را از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی انجام دهند.

حتی گاهی اوقات شما می توانید با کمی خلاقیت و طراحی درست یک برنامه مدیریتی و یا یک برنامه ارتباط با مشتریان که به آن CRM  می گویند را از طریق CMS و طرحی وب سایت راه اندازی کنید.
۲-میزان هزینه
عامل مهم دیگر میزان هزینه ای است که شما برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در نظر گرفته اید.
واقعیت این است که برنامه نویسی وب سایت بسیار گران و پرهزینه می باشد و از نظر  زمانی نیز نیاز به زمان زیادتری برای راه اندازی دارد و شاید برای کسب و کارهای نوپا بهینه و مقرون به صرفه نباشد.

بنابراین پیشنهادی که به نظر می رسد این است که ابتدا با هزینه کمی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و تمام مسائل مربوط به کار خود را اجرا کنید درصورتی که cms جوابگوی نیازهای شما نبود سپس به سراغ برنامه نویسی تحت وب بروید.
۳-تعداد کارکنان
تعداد کارکنان شرکت یا موسسه شما و تعداد مشتریانی که به آنها خدمات می دهید نشان دهنده میزان فعالیت ها و گستردگی کسب و کار شماست.
معمولا شرکت هایی که خدمات محدود و کارکنان کمی دارند از cms استفاده می کنن ولی این موضوع بیشتر بستگی به میزان و درجه تخصصی بودن کسب و کار شما دارد.

گاهی اوقات کسب و کار شما به گونه ای است که حتما باید تمام سیستم های اداری و کاری شما بصورت تحت وب نیز به مشتریان ارائه شود از طرفی نیاز دارید که رویه های اداری خود را بصورت تحت وب نیز به مشتریان ارائه دهید .در این صورت باید از برنامه نویسی و طراحی و توسعه وب سایت استفاده نمایید.

۴-انتخاب با شماست!

با توجه به تمام مطالب گفته شده به نطر می رسد درصورتی که کسب وکار شما از میزان و درجه تخصصی کمتری برخوردار است و نمی خواهید در ابتدای کسب و کار خودتان هزینه های بالایی متحمل شوید و یا نوع کار شما استارتاپی هست پیشنهاد می شود که از نرم افزارهای مدیریت محتوا (CMS)استفاده کنید .

با این کار  هم هزینه کمتری کرده باشید و هم بتوانید از قابلیت های سیستم های مدیریت محتوا مثل پشتیبانی قوی و پلاگین های زیاد استفاده کنید.

TOP 86102177-1