هفت تکنیک بازاریابی

نوشته شده توسط / / کسب و کار اینترنتی
شیوه های موثر بازاریابی

۱-حرف هایتان را ساده کنید.

اول از همه با این هدف شروغ کنید که هیج کس متخصص نیست و از چیزی که می گویید سر در نمی آورد.این شما را مجبور می کند زبان مورد استفاده خود را ساده کنید.با این پیش فرض ، واژگان ساده تر،گسترده تر و کلی تری برای بیان ایده های خود به کار خواهید گرفت.این را به منزله ی پایین آوردن سطح ایده های خود در نظر نگیرید؛ از این زاویه به موضوع بنگرید که تنها صحبت های وقت گیر و اضافی را حذف می کنید .هرچه ایده های خود را ساده تر منتقل کنید ،دیگران بهتر متوجه آنها خواهند شد و شما نیز قادر خواهید بود بعد از این ، به جزییات بیشتری بپردازید.

 ۲-شمرده سخن بگویید.

خیلی ها بیش از اندازه تند صحبت می کنند و این اشتباه است .تند صحبت کردن نوعی عادت عصبی طبیعی است که از نیازی ناخودآگاه به پرکردن فضاهای خالی با حرف زدن سرجشمه می گیرد. این اشتباه را نکنید.در عوض ،حرف های خود رابا دقت تمام ادا کنید و برای بالا بردن اثر بخشی کلام خود ، میان کلمات اندکی مکث بگنجانید .این برای انتخاب جملات ، فرصت بیشتری در اختیار شما خواهد گذاشت و شما را آرام تر ، با اعتماد بنفس تر   و مسط تر جلوه خواهد داد.این ترفند به ویژه در مقابل کسانی که خیلی تند صحبت می کنند نتیجه ی فوف العاده ای خواهد داشت.

۳-هروفت توانستید، به صحبت های بعدی خود فکر کنید.

شما همیشه فرصت برنامه ریزی برای سخنرانی های خود را پیدا نمی کنید ، اما هروقت چنین فرصتی به دست آوردید از آن استفاده کنید.پیش از حضور در جلسات ، صحبت کردن در برابر جمع و یا ملاقات با کسی برای اولین بار ، در مورد موصوع صحبت هایتان مطالعه کنید.شرکت یا پروژه های شحصی خود را مدام تحت نظر داشته باشید.هرچقدر در مکالمات خود مطلع تر باشید ،باهوش تر و منسجم تر به نظر خواهید رسید.

۴-از تکرار یا تمرین بیش از اندازه بپرهیزید.

وقتی صحبت از سخنرانی ویا ارایه بیانات در برابر جمع می شود،تمرین می تواند کمک زیادی کند.شما با تمرین قادر خواهید بود از قبل بر دشواری های سخنوری غلبه کنید و هنگام ارایه ی اصلی،مسلط تر به نظر برسید.با این حال ،تمرین بیش از اندازه نیز می تواند مشکل ساز شود.این کار باعث می شود لحن تان مصنوعی جلوه کند و مخاطب برای آنچه می گویید به اندازه ی کافی ارزش قایل نشود.هر چقدر تمرین می کنید ،همیشه سعی کنید از ته قلبتان سخن بگویید نه از حفظ.

۵-داستان وار صحبت کنید.

استفاده از این شیوه ، به چند دلیل راهبرد قدرتمندی محسوب می شود.توجه مردم به صورت طبیعی به داستان جلب می شود و ارایه ی ایده ها به صورت داستان وار، بلافاصله باعث می شود فهم و به یاد سپاری آن آسان تر شودوبه علاوه شما را خلاق تر و خوش فکر تر جلوه خواهد داد.دفعه ی بعد که خواستید ایده ی پیچیده ای را در برابر جمع مطرح کنید، سعی کنید ازیک ماجرا برای ارایه یا به تصویر کشیدن آن بهره بگیرید.

۶-فقط حرف نزنید،مشارکت مخاطبان خود را نیز جلب کنید.

به یاد داشته باشید که سخنوری فقط نیمی از معادله است.اگر می خواهید مخاطبانتان مجذوب صحبت هایتان باقی بمانند،باید دلیلی برای این کار پیش پایشان قرار دهید.در برابر گروه های کوچک یا مکالمات دو نفره ی رو در رو ، از دیگران هم بخواهید صحبت کنند ، سوال بپرسند و نسبت به گفته هایتان واکنش نشان دهند.در برابر گروه های بزرگ تر، باید از شیوه مشارکت طلبانه ای مثل بالا گرفتن دست و … بهره بگیرید.

۷-همیشه با همه صحبت کنید.

بهترین راه تقویت توانایی سخنوری این است که هرجا می روید آن را تمرین کنید. در ایستگاه اتوبوس یا تاکس ، در جلسات بزرگ و یا هرجای دیگری که می روید ، با غریبه ها سر صحبت را باز کنید.در نهایت ، برای صحبت کردن با دیگران احساس راحت تری پیدا خواهید کردو به صورت طبیعی برای مکالمات خود موضوعات بداهه ی بیشتری پیدا می کنید. از گفت و گوهای کوتاه روزانه نیز غافل نشوید ؛ هر نوع مکالمه ای می تواند به شکلی به شما کمک کند.

استفاده از این استراتژی های ساده ، به مرور زمان از شما بازاریابی بهتر خواهد ساخت.شما قادر خواهید بود ایده هایتان و خدمات یا کالاهایتان را بهتر و واضح تر معرفی کنید ، مخاطبان خود را همراه کنید  و در نهایت بهتر فروش خود را انجام دهید.

TOP 86102177-1